Sondaj

Sondaj nedir? Sondaj ve su sondajı:

Sondaj.TV’de Sondaj; su sondaj – kuyu – yeraltısuyu arama, jeolojik etüt, Jeotermal sondaj,zemin sondajı vb. konularda bilgiler sunulacaktır. Bu Sondaj Sitesi; sondaj – su sondajı yapmaya -Su Kuyusu açtırmaya karar verme aşamanızda yardımcı olacaktır. Sondaj.TV’de; SONDAJ ve Su Arama,Kuyu açılması konusunda sık sorulan sorular ve cevapları yer almaktadır. Sondaj Teknikleri,Su sondajı öncesinde yapılması gereken araştırmalar konusunda da bilgilendirme yapılacaktır.

Su Sondajı

Sondaj Yaptırmadan önce neleri araştırmak gerekir?

Sondaj öncesi mutlaka Yeraltısuyu Etüt çalışması (Jeolojik Etüd,Hidrojeolojik Etüt,Jeofizik etüt,Su Arama çalışmaları)yaptırın,su sondajı için en uygun noktayı tespit ettirin. Sondaj yapılmadan önce jeolojik araştırma-jeofizik etüt -hidrojeolojik etüt çalışmaları yapılmalı,su sondaj çalışması için en uygun lokasyon tespit edilmeli ve Kuyu İnşa ve Tatbik Projesi hazırlanmalıdır. Aksi halde sondaj için harcanacak para tamamen boşa gidebilir.

Yapılacak su arama,su etüdü ’ne göre; açılacak su sondaj kuyusu tasarımı yapılmalı;sondaj derinliği-sondaj lokasyonu-sondaj yöntemi-su sondaj yapılması sırasında kullanılacak malzeme belirlenmelidir.

Ucuz Sondaj Metre Fiyatı mı? Ucuz Sondaj fiyatları mı yoksa uzun ömürlü kuyu mu?

Sondaj yaptıracağınızda araştırma yaparken sondaj ucuz metre fiyatından ziyade uzun ömürlü ve kaliteli su sondaj kuyu açılmasını tercih edin.

 

SONDAJ.TV ©right; 2006 Sondaj